top of page

Nošení dětí - přirozená blízkost

Ráda byste nosila své miminko a chcete se o nošení dozvědět víc? Na kurzu se naučíte vše potřebné pro pohodlné a bezpečné nošení miminka. Kurz trvá 2 hodiny, je plný informací, praktických tipů, ukázek a tréninku vázání a je vhodný pro těhotné ženy, i ženy, které už své miminko mají v náručí. Nosila jsem obě své děti a díky nošení a vztahovému rodičovství jsem poznala úplně nový rozměr blízkosti a mateřství. Kurzy nošení dětí pořádám a rodiče při nošení podporuji od roku 2013.

Náplň kurzu:

  • Pohodlí a bezpečnost: Dozvíte se o zásadách bezpečného nošení a naučíte se pohodlný úvaz vhodný od narození.

  • Podpora kojení a vývoje miminka: Jak nošení podporuje kojení, psychomotorický vývoj a zdravý vývoj kyčlí miminka.

  • Mýty o nošení: Probereme a vysvětlíme si časté mýty o nošení dětí 

  • Možné potíže v začátku nošení: jak jim předejít/řešit je

  • Praktický trénink: vyzkoušíte si různé tipy nosítek a šátků a prakticky se naučíte, jak s nimi pracovat, jak sebe a miminko oblékat  

 

Co vám nošení přinese:

  • Větší sebevědomí: Získáte větší jistotu v roli rodiče, lepší porozumění miminku a jeho potřebám.

  • Klidnější miminko a bližší vztah: Nošení posiluje váš vzájemný vztah a dává miminku pocit bezpečí 

  • Svoboda pohybu: Budete mít volné ruce pro každodenní aktivity.

 

Praktická část: Nejprve si vyzkoušíte uvázání panenky velikosti a váhy novorozence.  Následně si pak s mou podporou sami uvážete své miminko. Dbám na to, abyste se po kurzu cítili jistě a abyste věděli, jak miminko do šátku nebo nosítka pohodlně a bezpečně uvázat. 

 

Podpora a půjčovna: Nosící pomůcky půjčuji, vše si pohodlně vyzkoušíte než se rozhodnete pro vlastní šátek nebo nosítko. Bude prostor pro všechny vaše dotazy a sdílení zkušeností.

Kurz může proběhnout u vás doma nebo v mém prostoru.

 

Odborné zdroje: V kurzu vycházím z evidence based informací a prací především zahraničních odborníků jakými jsou např. Evelin Kirkilionis, Dr. Ewald Fettweis, Harry Harlow, John Bowlby a dalších..

 

Ověřené informace:

Vše, co ve svých kurzech a na osobních setkáních ženám předávám, se opírá o principy kontaktního a vztahového rodičovství, vývojové psychologie a medicíny založené na důkazech.

bottom of page