top of page

Těhotenská masáž - klid a uvolnění pro tělo i duši

Proč přijít na masáž? 

My ženy často pečujeme o své okolí a na sebe zapomínáme. Stává se, že v běžném životě pocitům v těle nevěnujeme pozornost, jemné signály přehlížíme. V těhotenství se tělo mění víc než kdy v životě a potíže se hlásí důrazněji. Často se objevují bolesti zad, kříže, třísel, kyčlí, otoky kotníků a další. Přijďte se zastavit v běhu všedních dnů a užít si čas jen pro sebe a pro miminko. Dopřejte si těhotenskou relaxační masáž, po které vám bude báječně na těle i na duši.

 

Jak masáž působí?

  • Masáž podporuje vyplavování hormonů dobré nálady. Při masáži se můžete ve svém těle zcela ponořit do úplného bezpečí. Pocit uvolnění je zcela klíčový pro vaši pohodu k nadcházejícímu porodu.

  • Masáž snižuje napětí v těle, zmírňuje úzkost a nervozitu. Budete se cítit uvolněná, vyrovnaná a klidná. 

  • Masážní doteky mohou také uvolňovat a čistit emoce uložené v těle.

 

Jak masáž probíhá?

  • Setkáme se u mě v masérně nebo u vás doma. Každou masáž individuálně přizpůsobuji vašim aktuálním potřebám. Po krátkém úvodním rozhovoru pro vás zvolím tu nejvíce vhodnou masáž. Využívám jemné prvky biodynamiky, míčkování, reflexní terapie, doteků čtyř živlů, ale i relaxační a klasické masáže. 

  • Podle vašeho aktuálního naladění si můžete dopřát masáž celotělovou, masáž šíje a zad, masáž hlavy a obličeje nebo masáž nohou. K masáži používám nejkvalitnější čistě přírodní mandlový a meruňkový olej. Využívám také aromaterapii. 

  • Abyste si zážitek ještě více užila, po masáži bude mít dostatek času, kdy necháte všechny doteky jemně doznívat. Hezky v klidu a beze spěchu. Masáž trvá 1-1,5 hodiny. 

Co vám ještě mohu nabídnout?

  • Cvičení jako příprava k porodu: pracuji také se sestavou speciálních cviků pro podporu optimální pozice miminka k porodu a úlevu od bolesti. Díky jemnému cvičení budou měkké tkáně vašeho pánevního dna opečované, zharmonizované a připravené jako bezpečný prostor a cesta pro miminko.

  • Práce s šátkem Rebozo: masáž rebozo šátkem podle mexických tradic vám přinese úlevu od napětí v těle a pocity hluboké relaxace. Na masáž rebozo šátkem velmi dobře reagují také miminka v bříšku. Díky tomu se na své miminko ještě více naladíte a vzájemně se spolu propojíte.

  • Jemná otevírací masáž s pomocí Rebozo šátku před blížícím se porodem vám přinese maximální uvolnění a naladění k porodu. 

  • Podvazování bříška: podvazování šátkem vám pomůže podepřít rostoucí a těžknoucí bříško, uleví od tlaku v podbřišku. Uleví se napětí v zádech, v tříslech a uleví se vám od nepohodlí. Podvazování podporuje správné držení těla, usnadňuje pohyb a chůzi v těhotenství a po porodu (proklik do půjčovny šátků na podvazování)

 

Masáž a cvičení je vhodné od 12 týdne těhotenství. Je možné chodit pravidelně, jednorázově nebo podle aktuální potřeby.

bottom of page