top of page

Dula - doprovod k porodu

Věřím, že porod je bezpečný proces. Klíčové podmínky pro přirozený průběh porodu jsou: 

  • pocit bezpečí, intimity a komfortu

  • minimální vyrušování, příliš nepřemýšlet a nemluvit

  • skutečná podpora - váš doprovod zná vaše porodní přání a dokáže vás podpořit ve slabých chvilkách

  • cítíte se vnímaná, podporovaná, respektovaná ve své autonomii, máte dostatek informací, času a podporu při rozhodování. 

Pak můžete porod prožít v souladu s jeho přirozeným rytmem a potřebami svého těla a miminka. Bez nepříjemných a potenciálně traumatizujících zážitků.

 

Kontinuální péče

Vztah a důvěra, kterou si ke své dule v průběhu těhotenství vybudujete, vás u porodu velmi podrží a podpoří. Dula je často jediný člověk v porodnici, kterého znáte a který zná vás - vaše potřeby, touhy, přání, ale i obavy a nejistoty. To vám dává u porodu pocit bezpečí a uvolnění.

Zkušenosti z praxe

Znám poměry v porodnicích, kam ženy doprovázím. Ráda vám povím o rozdílech v přístupu personálu u porodů a specifika přístupu na odděleních šestinedělí v jednotlivých porodnicích. Můžete si tak pro svůj porod vybrat to nejvíce přátelské místo podle svých potřeb. A věřte, že, rozdíly jsou někdy velmi překvapivé. 

Podpora v každém okamžiku

Jako vaše dula vám budu neustále k dispozici. V těhotenství i u porodu. Budu vaší oporou přesně tak, jak si budete přát a jak budete potřebovat. U porodu pomůžu zajistit veškeré podmínky pro maximálně hladký průběh. Budu vám psychicky i fyzicky nablízku, když to budete potřebovat. Budu se držet zpátky, když to bude potřeba.

Vaše přání jsou mojí prioritou

Jako vaše dula vždy usiluji o to, abyste se cítila silná, schopná, vyslyšená a respektovaná. Za jakýchkoliv okolností, které porod přinese, budu stát při vás. Pomůžu vám v komunikaci s personálem. Vždy hájím vaše přání. Vytvořím prostor pro doplňující otázky, dám vám nezávislé informace, vyjednáme čas na rozmyšlenou a podpořím vás v rozhodování.

Podpora v nejtěžších chvílích

U porodu s vámi budu celou dobu, nikam neodcházím. Dbám na to, abyste se za všech okolností cítila vnímaná, respektovaná a vyslyšená. Podržím vás v těch nejtěžších chvílích, které porod přinese, dodám odvahu, abyste našla sílu jít porodem dál.

Podpora pro vašeho partnera

Vnímám celou nově vznikající rodinu a u porodu podporuji i partnera. Může se tak cítit jistější a klidnější a může vám být silnou a užitečnou oporou. 

A co dál?

Po narození miminka s vámi zůstávám zhruba 2 hodiny. Jsem oporou při prvních, někdy nejistých okamžicích vzájemného seznamování s miminkem. Podpořím vás a miminko v zahájení kojení samopřisátím, abyste společně mohli začít budovat pevný a láskyplný vztah. 

 

Moje podpora však porodem nekončí. Jsem tu pro vás ve chvílích nejistoty a pochybností v následujících dnech a týdnech. Dopřejte si péči a podporu v prvních týdnech a měsících po porodu a vybudujte si tak větší mateřskou sebejistotu. 

bottom of page