top of page

Dohoda o doprovodu u porodu mezi dulou a klientkou

Dula: Lucie Jirásková, DiS, K Valše 2107, 32100, Plzeň – Litice, lucie.jiraskova.dula@gmail.com

tel. 739746492

 

klientka:

 

Předmětem dohody je poskytnutí služeb duly. Zvažujete-li doprovod k porodu, je vhodné mi sdělit svůj záměr co nejdříve, abych pro Vás měla volný termín. Abych Vás mohla k porodu doprovodit, potřebuji se s Vámi alespoň 2x setkat, z toho 1x s Vaším partnerem, pokud bude u narození miminka přítomen.

Nejsem zdravotník a nezasahuji do kompetencí zdravotníků, nehodnotím průběh porodu ani nerozhoduji za vás, jako rodiče, ohledně jakýchkoliv medicínských zákroků. Nenesu zodpovědnost za průběh porodu po zdravotní stránce. Moje kompetence, jako duly, je podpora Vás, jako těhotné a rodící ženy po fyzické a psychické stránce, a to vždy v souladu s Vašimi přáními.

Jsem připravena Vás doprovodit do porodnice nebo k asistovanému domácímu porodu.

Veškeré informace, které mi svěříte, považuji za zcela soukromé a důvěrné, neposkytuji žádné informace ohledně Vaší rodiny dalším osobám.

Doprovod k porodu se může z nenadálých a neočekávaných důvodů (zdravotní, rodinné) neuskutečnit. Eventuálně také v případě mojí účasti u jiného porodu, nebo začne-li porod v den, na který nejpozději 2 týdny dopředu upozorním, že nemohu být k dispozici. Budu Vás dopředu informovat o datech, kdy vím, že k Vašemu porodu nebudu moci přijet (na tyto dny je možné dohodnout zástup jiné duly, pokud budete mít zájem a společně se na tom dohodneme).

Ceny za služby: ceník je dostupný na www.luciejiraskova.cz

Průběh spolupráce: Poté, co se na přípravě a na doprovodu k Vašemu porodu dohodneme, zasílám fakturu za rezervaci termínu a za držení pohotovosti. Pohotovost držím od Vašeho ukončeného 38. tt až do porodu. V tuto dobu jsem Vám k dispozici pro telefonické konzultace 24 hod. denně a prosím o komunikaci výhradně přes sms a telefonáty (mám jako jediné notifikace nastavené na hodinkách). K porodu vyjedu do 120 minut od vzájemné domluvy (velmi uvítám bezodkladnou vzájemnou komunikaci o jakýchkoli změnách, které budete vnímat, pak jsem schopna - bez záruky - vyjet i dříve). Doprovod přímo při porodu zahrnuje mou nepřetržitou přítomnost a péči v době Vašeho porodu bez časového omezení. Odjíždím cca 2 hodiny po narození miminka. V ceně doprovodu je zahrnuta jedna poporodní návštěva a telefonická konzultace v šestinedělí.

Pokud si doprovod rozmyslíte, dojde k překotnému porodu nebo dojedu k již narozenému miminku, poplatek za pohotovost nevracím. Pokud nemůžu v době porodu přijet z důvodů uvedených výše, vrátím Vám celou částku za pohotovost.

 

Vybírá-li porodnice poplatek za přítomnost duly u porodu, velmi uvítám, když ho uhradí rodiče.

 

Dohodnutou schůzku je možné zrušit 24 hodin předem. V případě pozdějšího zrušení účtuji poplatek v běžné výši.

 

Dula:                Klientka:                Dne:

bottom of page